DCMR Milieudienst RijnmondMenuNaar de tekstMenu sluiten

Brandveilig gebruik van bouwwerken: vergunning of melding?

Als u een nieuw of aangepast gebouw in gebruik wilt nemen, heeft u te maken met eisen op het gebied van brandveiligheid. Soms heeft u een vergunning nodig, soms is een melding voldoende. We proberen u hierbij zo goed mogelijk te helpen.

Wat in uw situatie nodig is hangt af van:

  • Het aantal mensen dat in het gebouw kan overnachten
  • Het aantal mensen dat in het gebouw maximaal tegelijk aanwezig is
  • In het geval van een tent: de duur dat deze blijft staan.

Uit deze tabel kunt u afleiden wat u nodig heeft en waar u de vergunning kunt aanvragen of melding kunt doen. Het Bouwbesluit (artikel 1.19) bepaalt welke informatie u nodig heeft voor een gebruiksmelding. Het Besluit Omgevingsrecht (artikel 3.3) bepaalt welke informatie u nodig heeft voor een vergunningsaanvraag.

Bij vragen kunt u contact met ons opnemen via brandveiligheid@dcmr.nl

Opdrachtgevers

*